Autocrossová sezóna 2018 začíná...

Tisková informace 1/2018 (Humpolec)

 Petr Nikodém: „S výsledkem jsem spokojený“

Po půlroční přestávce začala v Humpolci letošní autokrosová sezona za účasti 130 jezdců v deseti divizích. V Divizi Buggy 1600 nemohl chybět na startu Petr Nikodém, nejúspěšnější jezdec loňské sezony, kdy získal tituly v Mistrovství Evropy i České republiky, vyhrál Setkání mistrů v Humpolci i Sosnové, získal Zlatý volant a Evropskou trofej pro největší talent.

Letos tedy čeká Petra Nikodéma obhájení titulů, ale v květnu ještě maturita na Automobilové průmyslovce v Mladé Boleslavi. Buggy s motorem Suzuki Hayabusa zůstala téměř stejná, došlo jen k několika dílčím vylepšením, a tak první závod bral spíš jako testování před zahajovacím závodem evropského šampionátu, který začíná 5. a 6. května v německém Seelowě.

K prvnímu podniku do Humpolce se sjelo v Divizi Buggy 1600 jedenáct jezdců, čtyři z České republiky, zbývající z Rakouska, Holandska a Slovenska. Po dvou volných a jednom měřeném tréninku nebyl Petr Nikodém dvakrát spokojený, neboť v honbě za lepším časem jej trápily problémy s brzdami. Výsledkem byl druhý čas za největším soupeřem Milanem Vaňkem.

Všechny své rozjížďky Petr Nikodém vyhrál, dvakrát před rychlým Holanďanem Timo Pählerem, jednou před Dušanem Králíkem mladším.  Vzhledem k nedostatečnému počtu jezdců se semifinálové jízdy neuskutečnily, a tak rozhodovala finálová jízda.

Do první řady se postavili všichni favorité – Petr Nikodém, Milan Vaněk a Timo Pähler. „Dlouho jsem zvažoval, jaké gumy obout, čekal jsem, jestli se bude před naší jízdou kropit nebo ne. Nakonec jsem se rozhodl pro tzv. „hrabky“, a to rozhodlo. Neodstartoval jsem podle představ, a když jsem viděl, že Milan Vaněk jede bezchybně, tak jsem se soustředil na druhou příčku. S výsledkem jsem spokojený, v závodě jsme si otestovali novinky a odzkoušeli buggy před první Evropou. Ale teď se musím soustředit hlavně na maturitu. Rádi bychom obhájili vše, co se nám v minulé sezoně povedlo, a bojovat budeme vždy o co nejlepší umístění.“ řekl po závodě spokojený a věčně usměvavý Petr Nikodém.

Domácí šampionát pokračuje 11. a 12. května v Nové Pace.

Zobrazit všechny novinky >

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.