Petr Nikodém a stříbrná Nová Paka

„Byl to velice náročný víkend, který provázela spousta problémů, od namotání brýlí do vlastních kol a dojíždění bez nich, přes bouchanici ve druhé rozjížďce, kdy auto jelo kamkoliv jen ne rovně, až po samotné finále, kde se po zalepení brýlí zalepila rovnou celá síť, čímž byl pohled ven vcelku omezen,“ řekl bezprostředně po dojezdu finále pátého závodu evropského šampionátu Petr Nikodém na druhém místě.

Závod začal čtvrtým tréninkovým časem v konkurenci 44 jezdců za stále rychlejším Němcem Mrkusem Wibbelerem, Milanem Vaňkem a Vincentem Mercierem z Francie, který startoval v Nové Pace vůbec poprvé. První rozjížďku vyhrál a byl i nejrychlejší ze všech jezdců. V druhé dojel po strkanicích třetí, ale časem až za první desítkou. Třetí opět s převahou vyhrál a zajistil si postup do semifinále. V první řadě na něj čekali Vaněk a Pähler, v druhé pak Wibbeler. Od startu vyrazil jako střela a stylem start-cíl vyhrál o nějakých sedm desetin sekundy před Vaňkem.

Právě s ním se postavil i do první řady finále společně ještě s rakouským jezdcem Remo Kobrasem, překvapením závodu. A právě Kobras nejlépe odstartoval, sledovaný Nikodémem a Vaňkem. Po celých sedm kol jej Nikodém sledoval jako stín a vyčkával, jestli neudělá chybu, ale zbytečně neriskoval. Dobře si spočítal, že je lepší mít patnáct bodů za druhé místo, než zůstat na trati s poškozeným vozem. Letos se totiž počítají všechny výsledky, žádný se neškrtá.

 

„I přesto jsme se umístili na stupních vítězů a s konkurencí, která zde byla v tak hojném počtu si myslím, že můžeme zaslouženě slavit. Trochu mě bolelo, že jsme si nevyslechli naši hymnu, ale musíte pochopit, že naším cílem není zvítězit v jednotlivých závodech, ale být na stupínku nejvyšším na konci sezóny. Vyhrál jezdec, který jel samozřejmě výborně, ale v celkovém pořadí nás neohrožuje. Dle pravidel, se mistrem nestává jezdec s nejvyšším počtem vítězství, ale s nejvyšším počtem bodů, na to nesmím zapomenout ani u nás v tak krásně atmosféře jakou zde fanoušci vytvořili. Sečteno, podtrženo: Myslím, že nás cíl jsme splnili. Po novopackém závodě jsme v čele tabulky, s Milanem Vaňkem jsme odskočili našim soupeřům a české barvy mají momentálně největší šance na úspěch. Za 14 dní nás čeká Francie, kde nám budou chtít vše vrátit a bude to možná ještě o krapet těžší než tento víkend, hodnotí novopacký víkend Petr Nikodém, který ve Štikovské rokli vyhrál všechny tři předchozí evropské závody.

Zobrazit všechny novinky >

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.