Petr Nikodém vítězí v Německu

Mistrovství Evropy v autokrosu má za sebou čtyři závody, ten poslední v německém Matschenbergu přinesl zlato Petr Nikodémovi, stříbro Václavu Fejfarovi a Jakubu Novotnému a bronz Jakubu Kubíčkovi, Milanu Vaňkovi a Otakaru Výbornému.

 

V loňském roce ovládl Divizi Buggy 1600 s přehledem Petr Nikodém, ale po technických potížích při posledním závodě v Litvě odjížděl na jednu z nejkratších tratích tak trochu s obavami, jestli technika vydrží.

 

První volný trénink jasně ovládl, byl o pět desetin rychlejší, než jeho největší soupeř Milan Vaněk a dokonce jeho čas obstál i v porovnání s Bernd Stubbem, suverénem Super Buggy.

„Před prvním měřákem nás nechali dlouho stát v předstartovním prostoru a když jsem měl vyjet, tak zhasl motor a nenaměřil jsem. V druhém měřáku taky nic moc, přede mnou se roztočil Peters a zůstal stát uprostřed. Nakonec jsem zajel alespoň čtvrtý čas za Holzleitnerem, Mercierem a Vaňkem“, vysvětluje úvod závodu Petr Nikodém.

První rozjížďku jasně vyhrál před Marvinem Holzleitnerem, v druhé si pořadí vyměnili a třetí opět vyhrál. „Po rozjížďkách jsem si připsal osm bodů a postoupil do druhého semifinále. V něm dojel druhý za Wibbelerem a před Schröerem. „Jezdil jsem na třetím místě, než se mi zasekl plyn. Kopal jsem do pedálu tak dlouho, asi pětkrát, než jsem zase mohl přidávat. Pak mi došla slída na brýlích a pomalu jsem byl smířen s třetím místem. Jenže Schröer svoji snahu přehnal, opřel se o svodidla a daroval mi druhé místo.

Tím si Petr Nikodém zajistil pro finále první řadu společně s domácími jezdci Wibbelerem a Laubachem, zatímco největší soupeři Vaněk a Mercier stáli v třetí, respektive čtvrté řadě.  Petr Nikodém odstartoval nejlépe a první pozici udržel až do cíle. Připsal si tak druhé letošní vítězství a do Nové Paky tak přijíždí jako vedoucí muž průběžné klasifikace.

„Jel jsem radši na jistotu, aby se zase něco nepřihodilo, bál jsem se, aby auto dojelo. Slyšel jsem každý kamínek a ani jsem se nesnažil soupeřům ujet,“ řekl v cíli Petr Nikodém.

Zobrazit všechny novinky >

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.