ZENEC Z-E3756 Nový model oblíbené navigace pro obytné vozy Fiat Ducato je tady...

Nebojte, to dobré zůstalo. Přibyly nové vychytávky, které jsou udělané na míru především pro karavanisty. Stále je zde speciální tvar pro přístrojové desky Fiat, čili přístroj ve voze vypadá opravdu skvěle. Je zde obsáhlá databáze kempů a stellplatzů obsahující víc jak 20 000 míst včetně podrobných informací o nich a to nově v pěti jazycích. Má spoustu funkcí, které již znáte a také je stále možné zadat váhu a rozměry vozidla. Navigace pak spočítá trasu přesně tak, abyste ji projeli. A co je tedy nové?

Přístroj má kapacitní displej, rychlejší procesor,  samostatný grafický procesor, což ho ještě zrychlilo a má dva USB vstupy. V navigaci máte možnost zoomovat dvěma prsty jako na tabletech, pravé kolečko na přístroji zoomuje mapu. To jsou ale drobnosti. Co je opravdu pecka, je možnost připojit bluetooth reproduktor. Jistě máte doma nějaký značkový nebo klidně i obyčejný levný bluetooth reproduktor. Ten nyní můžete jednoduše párovat se Zenec a nechat ho například venku na stolku před vozem. Zenec do něj streamuje hudbu či rádio z vozu, které vy slyšíte venku z vašeho reproduktoru, zatímco děti můžou v klidu spát. Líbí se mi, že Zenec počítá s tím, že již reproduktor máte a nenutí vás tak koupit další speciální od Zenec. Nebo dál, představte si, že například ležíte v posteli, už chcete spát, ale nemáte u sebe ovladač a chcete rádio vypnout, mobil ale máte. Zenec má nyní nově aplikaci do smartphonu s Android i Apple iOS,pomocí níž můžete Zenec ovládat mobilem. Můžete ho zesílit, zeslabit, přepnout radiostanici, písničku z USB nebo ho například i vypnout. To se hodí, co říkáte.   Možnost   aktualizovat mapy zdarma  po  dobu  3  let v praxi znamená, že máte mapy téměř na doživotí, protože většina lidí mapy kupuje po 3 letech, a řekněme si na rovinu, kdo ví, co bude za 6 let, až to pak bude aktuální.

Bude se vám to zdát divné, ale Zenec má vstup pro 3 kamery. Na co tři? No to máte tak, první vstup = klasická zadní couvací kamera, druhý vstup může být druhá zadní, přední nebo například interiérová kamera na děti, které (nelegálně) za jízdy spí nebo si hrají vzadu, nebo na pejska. No a ta třetí kamera se může dát například pod auto vedle výpusti od- padní vody, abyste najeli přesně na kanál, nebo na střechu, abyste viděli podjezdovou výšku. Chytré přepínání kamer speciálním tlačítkem na přístroji přitom usnadní jejich obsluhu.

Celá konstrukce přístroje je vyrobená tak, aby nebyl potřeba ventilátor. Díky tomu má Zenec absolutně tichý chod. Pro příznivce propojení rádia s telefonem má Zenec nyní funkci Google Android Auto. Záruka na přístroj je nově 3 roky.

Na závěr lze ještě dodat, že tak jak se dnes u televize zavádí nová norma T2, tak u radiového příjmu prakticky celá Evropa prochází přechodem z FM rádia na digitální rádio DAB+. Zenec má pokročilou generaci tohoto nového digitálního rádia s dvojitým DAB+ tunerem, a je tak perfektně připraven na budoucnost příjmu nejen v Evropě.

Více informací se dočtete na www.zenec.cz nebo na  Youtube kanálu ZENEC.CZ

Zobrazit všechny novinky >

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.